Про заходи безпеки під час святкування новорічних та різдвяних свят

Дата: 20.12.2022 10:55

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Будинки культури, клуби, шкільні та дитячі установи, оселі громадян громади прикрасять новорічні ялинки невід’ємний атрибут цих свят. Багаторічний досвід свідчить, що більшість надзвичайних ситуацій, зокрема пожеж, що виникають під час святкування Нового року, трапляється через недотримання елементарних вимог безпеки при влаштуванні новорічної ялинки, через необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів та власну недбалість. У зв’язку з цим Берегівське РУ ГУ ДСНС України у Закарпатській області нагадує:

Під час проведення Новорічних та Різдвяних свят

• ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;

• за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;

• ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;

• гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;

• підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;

• у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;

• забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки.

Під час організації і проведення масових заходів слід дотримуватись таких вимог:

• при кількості людей понад 50 осіб використовувати приміщення, забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, що не мають на вікнах глухих ґрат. Для будівель з перекриттями з горючих матеріалів такі заходи можуть проводитись у приміщеннях не вище другого поверху;

• особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов’язані оглянути приміщення, переконатися в забезпеченості нормованою кількістю первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв'язку, систем протипожежного захисту;

• повинно бути організоване чергування на сцені та у приміщеннях залів членів пожежної дружини або відповідальних та призначених за пожежну безпеку. При проведенні таких заходів забороняються заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, установка в проходах додаткових посадкових місць, повне відключення під час спектаклів або вистав світла, використання свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків і куріння, а також включення в програму (сценарій) номерів (вистав) з використанням вогневих ефектів. Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та псування новорічного настрою!

Начальник Берегівського РУ ГУ ДСНС України

у Закарпатській області капітан служби цивільного захисту                             Михайло МАРУШКА